• autor: sylwestros, 2009-11-02 18:03

Jawornik pokonany  przez Sokoła!

Link do meczu(kliknij tutaj)

Sokół Rykoszyn-Jawornik Gorzków 4-0(1-0)

Bramki:Krzysztof Stańczyk 36' , Mariusz Wijas 53' , Damian Turek 65' , Piotr Wilk 80'

Sokół: Marcin Buras — Marcin Śladkowski, Łukasz Krzeszowski, Łukasz Szymański, Szymon Król, Mariusz Wijas, Kamil Domagała, Damian Turek (70 Kamil Michalski), Jakub Podgórski (60 Piotr Wilk), Krzysztof Stańczyk, Paweł Szymański.
Jawornik: Artur Bandura — Piotr Janas, Adam Kubiński, Daniel Zapart, Mateusz Wątek, Adrian Morsztyn, Arkadiusz Niedźwiedź, Łukasz Niedźwiedź, Marcin Szlembarski, Łukasz Feluś (70 Grzegorz Kurek), Krzysztof Witek (60 Marek Bucki).

Mecz Sokoła z Jawornikiem zapowiadał się bardzo ciekawie,gdyż grał lider z czwartym zespołem.Jednak już przed spotkaniem było wiadomo,że gorzkowianie zagrają w osłabieniu.Do Rykoszyna nie pojechało kilku zawodników z podstawowego składu Jawornika,byli to między innymi obrońca Piotr Maderak i pomocnik Piotr Sochacki.
Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy jednak były one nie skuteczne.Goście od czasu do czasu próbowali kontrować,nawet udało im się strzelić bramkę lecz  sędzia odgwizdał pozycję spaloną i nie uznał gola.Pod koniec pierwszej połowy ataki Sokoła zakończyły się sukcesem.W 36 minucie meczu bramkę strzelił najskuteczniejszy strzelec ligi-Krzysztof Stańczyk(było to jego 19 trafienie w tym sezonie).

W drugiej części meczu zdecydowaną przewagę uzyskali gospodarze,a kolejne bramki były tylko kwestią czasu.W 53 minucie Sokół strzelił drugą bramkę,a jej autorem tym razem był Mariusz Wijas- asystę odnotował Stańczyk.Chwilę później kontuzji doznał zawodnik Jawornika -Krzysztof Witek i konieczna była zmiana.Z minuty na minutę gorzkowianie opadali z sił,a gospodarze atakowali coraz groźniej.Kolejna bramka padła w 65 minucie  po strzale głową Damiana Turka.Chwile później w drużynie gości kontuzji nabawił się Grzegorz Kurek,który pojawił się na boisku kilka minut wczesniej.Sokół  atakował do końca i w 80 minucie po strzale Piotra Wilka zdobył kolejną bramkę.
Mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla gospodarzy.Było to zasłużone zwyciestwo Sokoła,który dzięki dziesiątemu już zwycięstwu jest zdecydowanym liderem i pewniakiem tej grupy do awansu.